Lepsze zrozumienie historii świata za pomocą podręcznika “Poznać przeszłość 3”

Historia jest szczególnym przedmiotem nauczanym w szkołach. Wymaga od ucznia zapamiętywania bardzo dużej ilości szczegółowych informacji. Młodzi ludzie muszą uczyć się przebiegu wydarzeń, dat, a także powiązać je z osobami żyjącymi w określonych okresach czasowych. Duża ilość materiału sprawia trudności, dlatego nauczyciele powinni ułatwiać naukę poprzez korzystanie z nowoczesnych pomocy dydaktycznych. Dobrym przykładem jest książka “Poznać przeszłość 3 (duży wybór na stronie www.taniaksiazka.pl)” opracowana przez znaną firmę Nowa Era.

Symbole graficzne ułatwiające naukę

Nauka historii jest nie lada wyzwaniem dla wielu uczniów, zwłaszcza w szkołach ponadpodstawowych, gdy zakres materiału ulega znacznemu rozszerzeniu. Wiele osób próbuje uczyć się, czytając na głos informacje przedstawione w książkach i podręcznikach. Można również stworzyć swój własny system skojarzeń ułatwiający zapamiętywanie ważnych kwestii. Jednym ze sposobów jest powiązanie konkretnej daty z symbolem graficznym. Taki sposób nauki proponują również autorzy książki “Poznać przeszłość 3”, czyli Jarosław Kłaczkow, Anna Łaszkiewicz i Stanisław Roszak.

Przemiany polityczne w Polsce i na świecie

Podręcznik sprzedawany przez wydawnictwo Nowa Era ma bardzo dużą liczbę ilustracji, które mogą budzić jednoznaczne skojarzenia z konkretnym okresem w historii świata. Uczniowie mają do dyspozycji oś czasową, a także tablice chronologiczne ułatwiające porównywanie wydarzeń rozgrywających się na świecie z tymi, które miały miejsce w naszym kraju. Książka obejmuje okres 1815-1939, co może być ciekawe dla osób żywo zainteresowanych historią II wojny światowej. Cały okres XIX i XX wieku to burzliwe przemiany w Polsce, których zrozumienie może mieć wpływ nawet na aktualne życie uczniów. Nauczyciel powinien to wykorzystać w celu zachęcenia młodych ludzi do stałego rozszerzania swojego poziomu wiedzy.

Dodatkowe źródła ciekawych informacji

Książka “Poznać przeszłość 3” zawiera praktyczne podsumowania zbierające najważniejsze kwestie przydatne na kolejnych lekcjach. Ponadto uczniowie są zachęcani do sięgnięcia po dodatkowe źródła książkowe, które mogą uzupełnić wiadomości omawiane przez nauczyciela. W związku z tym podręcznik “Poznać przeszłość 3” to jedna z najbardziej wartościowych pozycji wykorzystywanych w szkołach ponadpodstawowych w naszym kraju.